WYSTAWA "TRÓJKĄTY BERMUDZKIE"

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii "Trójkąty Bermudzkie" autorstwa Małgorzaty Olech, Cecylii Łyjak i Gabrysi Szczypy.

Wystawa fotografii prezentowana w Galerii Piwnica MDK Puławy, charakteryzuje się odmiennością postrzegania rzeczywistości, zamiłowaniem do sztuki wizualnej i sztuk pokrewnych. Autorkami są uczennice pracowni fotografii MDK Puławy, które za pomocą obrazu próbują wyrazić siebie, swoje emocje, fascynacje czy zainteresowania. Fotografia staje się dla nich swoistym dialogiem pomiędzy światem realnym a marzeniami czy obawami. Prezentowane prace to podróż w świat abstrakcji, surrealizmu czy snu. Eksponowane prace to zbiór pytań, na które nie padło zbyt dużo odpowiedzi.

Małgorzata Olech - "fotografią interesuję się od dwóch lat. Uczęszczam na zajęcia fotograficzne prowadzone w puławskim MDKu. Forma fotografii, oraz jej niezliczone możliwości twórcze, zaraz obok filmu jest moją ulubioną dziedziną sztuki. Najbardziej fascynuje mnie w niej przedstawianie własnej wersji otaczającego nas świata. Aktualnie moimi największymi inspiracjami są prace Vivian Maier, Weroniki Izdebskiej oraz Brandon'a Moreno".

Cecylia Łyjak - "Interesuję się fotografią i każdym rodzajem tańca. Poprzez sztukę staram się pokazać swoje widzenie świata, nurtujące mnie idee, ale również wyrazić swoją osobowość. Swoje prace tworzę przy muzyce klasycznej i kubku zielonej herbaty. Inspiracją są dla mnie Robert Smithson, Duane Michals, Mirosław Bałka i jego podejście do portretu oraz Ohad Naharin i jego pojmowanie tańca".

Gabrysia Szczypa - "Interesuje się muzyką i filmem. Moje zainteresowanie fotografią zaczęło się już w podstawówce. Wówczas znalazłam stary aparat rodziców. Uczyłam się metodą prób i błędów, aż w końcu trafiłam na zajęcia do MDKu. Nauczyłam się tam wielu ciekawych technik fotografii, ale przede wszystkim rozwinęłam się wewnętrznie poprzez słuchanie undergroundowej muzyki wśród której realizujemy najdziwniejsze pomysły. Dzięki fotografii mogę wyrażać siebie i lepiej zrozumieć swój umysł. Inspirują mnie filmy Larsa von Triera oraz Stanleya Kubricka oraz klimatyczne prace Jeffa Walla".

miejsce: Galeria "Piwnica" Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4
data: 26.02.2018r. godz. 17.00
Wystawę można będzie obejrzeć do 16 marca 2018 r.