Wystawa malarstwa Krystyny Zlot

Wystawa malarstwa Krystyny Zlot MDK Puławy Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza na wystawę malarstwa Krystyny Zlot. Wernisaż odbędzie się 27 stycznia 2020 r. o godz. 17:00 w Galerii Piwnica MDK Puławy.

Krystyna Zlot to pasjonatka malarstwa ze statusem artysty plastyka. Jest członkiem: ZPAP okręgu Lublin, TPSP Lublin, TPZG Garbów. W dorobku artystycznym ma blisko 80 wystaw indywidualnych i zbiorowych. Miejsca jej wystaw: Galeria TPSP Lublin, WOK Lublin, Muzeum Zamoyskich Kozłówka, Pałac Małachowskich Nałęczów, Mit Garbów, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego Lublin, Galeria Omega im. M. Hoffmanna w Toruniu, Dożynki Prezydenckie w Spale, aukcja "Pomóż Polsce" w Londynie.
Jako wolontariuszka prowadziła w ośrodkach kultury i szkołach "malarskie lekcje historii", wykorzystując prezentacje wykonywanych prze siebie kopii obrazów historycznych. Prowadziła plenery malarskie dla dzieci i młodzieży. Za działalność edukacyjną i artystyczną otrzymała w 2013r. Dyplom uznania od Wojewody Lubelskiego, a w 2019r. z okazji 40-lecia pracy artystycznej uhonorowana została Medalem Zasługi dla Województwa Lubelskiego, Dyplomem od ZPAP oddział Lublin za wkład w rozwój kultury narodowej. Wyróżniono jej malarstwo w XIV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli. Krystyna Zlot to częsta laureatka w wystawach konkursowych w TPSP "Lublin w Malarstwie''. Miłośnikami jej prac są osoby w kraju i za granicą. Tematyką obrazów są przeważnie autorskie emocjonalne odczucia, wibrujący świat w kolorach jak też zapisywanie rzeczy ulotnych. Ostatnio stosuje formę malarstwa - puentylizm w technice olejnej i akrylowej.
Mgr sztuki Matylda Bijas napisała o malarstwie Krystyny Zlot: "... Jej obrazy emanują pogodnym nastrojem, łagodnością, napełniają odbiorcę optymizmem i spokojem".
Zacytuję też wypowiedź Dr Tomasza Świerbutowicza wykładowcy UMCS: "... W pracach najnowszych autorka umiejętnie operuje dyskretnym światłem i sugestywnie wywołuje iluzję przestrzeni. Powierzchni obrazów nadaje specyficzny efekt wibracji i rozedrgania".

Opracowanie: A. Bachanek / Opieka nad wystawą: A. Bachanek, H. Domański

Wystawa malarstwa Krystyny Zlot MDK Puławy Wystawa malarstwa Krystyny Zlot MDK Puławy Wystawa malarstwa Krystyny Zlot MDK Puławy Wystawa malarstwa Krystyny Zlot MDK Puławy