Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Wystawa on-line Wiolletty Bargiel

Wystawa Wioletty Bargiel - obrazy olejne malowanie pod kierunkiem Pracowni Edukacji Plastycznej w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.
Proces twórczy dla Wioli jest rodzajem terapii i samorealizacji.

Wystawa on-line Wiolletty Bargiel MDK-Puławy

Opracowanie: Anna Bachanek, Hubert Domański


Historia Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach w latach 1951 - 2005

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji zdjęć archiwalnych oraz wysłuchania rysu historycznego Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach w latach 1951 - 2005.

historia MDK-Puławy

Czyta: Kuba Piątek


Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego - część VII (ostatnia)

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach zapraszają do wysłuchania fragmentu "Balladyny" Juliusza Słowackiego w ramach Narodowego Czytania, w wykonaniu znanych osób z naszego regionu.

Czytają: Jausz Wawerski, Robert Och, Marcin Mizera.
Muzyka: Mariusz Oleśkiewicz


Wszystkie fragmenty tego utworu znajdują się na naszej stronie FB:

https://www.facebook.com/Młodzieżowy-Dom-Kultury-w-Puławach-118094796772941

oraz na naszej stronie internetowej: www.mdk.pulawy.pl/balladyna-nc2020Wystawa "Galeria na Płocie" poświęcona pamięci Pana Mariusza Oleśkiewicza
dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach w latach 2013-2020

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy "Galerii na Płocie" poświęconej pracownii muzycznej prowadzonej przez Pana Mariusza Oleśkiewicza - dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach w latach 2013-2020.
Wystawę na ogrodzeniu Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Sieroszewskiego w Puławach będzie można oglądać przez najbliższy rok.


Mariusz Oleśkiewicz ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Łodzi. Należał do Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów "ZAiKS". Był współzałożycielem Stowarzyszenia Kulturalnego "Impuls", wydał płytę długogrającą "Patter of Strenght", zdobył III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie "Solo życia". Jego wychowankowie współuczestniczyli w międzynarodowym festiwalu "IL Festival Mondiale Di Creativita Nella Scuola" w Sanremo.
Jedna z kompozycji została przyjęta do międzynarodowego konkursu piosenki "Eurowizja". Współtworzył zespół "Old Klezmer Trio", z którym koncertował w całym kraju. Prowadził zajęcia wokalne i gry na instrumentach. Zaszczepił pasję do muzyki w wielu młodych ludziach. Niektórzy z nich kształcą się nadal w kierunku muzycznym i są związani z szeroko pojętą kulturą artystyczną.
Utalentowany muzyk, kompozytor, nauczyciel i pasjonat, kolega i przyjaciel wielu z nas.
Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w latach 2013-2020.XXI Wojewódzki Festiwal Współczesnych Form Tanecznych"

Szanowni Państwo,
Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach od ponad 20 lat jest organizatorem Wojewódzkiego Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych. W 2020 roku impreza nie odbyła się ze względu na sytuację epidemiczną w kraju. Nie możemy pozwolić, aby z tego powodu na stałe znikła z kalendarza wydarzeń artystycznych.
Festiwal od wielu lat cieszy się dużą popularnością oraz umożliwia popularyzację tańca współczesnego i nowoczesnego wśród dzieci i młodzieży, a także promuje utalentowanych tancerzy. Umiejętności taneczne prezentowane były przez większość placówek i solistów z całego województwa lubelskiego.


Tegoroczny Festiwal nie będzie miał formy konkursu.
W związku z tym, że nie wszystkie ośrodki kultury pracowały w ostatnim roku w normalnym trybie, proponujemy Państwu przeprowadzenie Festiwalu, w formie przeglądu prezentacji tanecznych online. Będzie to okazja do zaprezentowania Waszego dorobku artystycznego oraz promocja Państwa placówek. Ponadto, udział w tym wydarzeniu uświetni obchody 70-lecia istnienia Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.


Warunkiem uczestnictwa jest terminowe zgłoszenie do dnia 5 maja 2021 r. udziału w Festiwalu poprzez dostarczenie wypełnionej "Karty uczestnictwa wraz z klauzulami RODO" oraz filmu z prezentacją.

Prezentacje będą udostępnione 14 maja br. na stronie FB Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach:
https://www.facebook.com/Młodzieżowy-Dom-Kultury-w-Puławach-118094796772941


Do pobrania: >>>Zasady uczestnictwa<<<               >>>Karta uczesnictwa oraz klauzule RODO<<<Przegląd recytatorski "Witaj wiosno"

W Przeglądzie recytatorskim "Witaj wiosno" online wzięły udział dzieci z puławskich przedszkoli nr 2, 7, 13, 14, 15, 16, 18. Prezentacje do Przeglądu zgłosiło też Niepubliczne Przedszkole Chatka Puchatka w Puławach i Marchewkowe Pole - Niepubliczne Przedszkole i Żłobek w Puławach.
Na facebook'u Młodzieżowego Domu Kultury można obejrzeć prezentacje recytacji dzieci z w/w przedszoli oraz z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Kazimierzu Dolnym:

https://www.facebook.com/Młodzieżowy-Dom-Kultury-w-Puławach-118094796772941

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji dzieci.XII EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO
"MÓJ ŚWIAT - W CYBERPRZESTRZENI"

Młodzieżowy Dom Kultury we współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną zaprasza dzieci i młodzież z powiatu puławskiego do udziału w XII edycji Powiatowego Konkursu Literackiego "Mój świat".
Temat tegorocznego Konkursu brzmi: "W cyberprzestrzeni".


Pod koniec listopada 2020 r. Sejm RP przyjął uchwałę o tym, by 2021 był rokiem Stanisława Lema. We wrześniu przypada 100. rocznica urodzin najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie. Uczestnicy Konkursu będą mogli wypowiedzieć się na temat zmian zachodzących w naszej rzeczywistości, związanych z wszechogarniającą ekspansją Internetu w naszym życiu. Jaki wpływ ma rozwój komputeryzacji, wreszcie jakie mogą być tego konsekwencje w przyszłości.


Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu:
Regulamin konkursu