Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Filipczak, który odbędzie się 15.10.2021 r. o godz. 17:00 w galerii "Piwnica".
Katarzyna Filipczak pseudonim Filka jest puławianką. Rysuje pastelami i maluje obrazy olejne pełne nastrojowości i w przyjemnej dla oka gamie kolorystycznej. Wystawa w MDK w galerii „Piwnica” to trzecia z kolei prezentacja indywidualna, wcześniej autorka eksponowała prace w Bibliotece Miejskiej - Puławy i w WOK -Lublin. „Filka” należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie. Jak sama mówi malowanie sprawia jej ogromną satysfakcję i gdy gasną światła w domach i mieszkaniach ludzi, ona nie kładzie się spać lecz rozkłada paletę i wachlarz barw przenosi na płótna.
U „Filki” dominują barwy złote, pastelowe, przynajmniej na obecnej wystawie takie obrazy w większości będzie można podziwiać. Źródłem natchnienia jej są dawni mistrzowie, piękno otaczającej przyrody (mieszka niemalże w Parku Czartoryskich), a tam zabytki i mieniące się kolorami drzewa, krzewy, ogrody. W drodze twórczej wspiera ją małżonek - Jan, i miejmy nadzieję obserwatorzy jej talentu. Aby „Filce” się udało … dedykacja wraz serdecznymi pozdrowieniami: z mądrości Talmudu: „Cztery bywają rodzaje tych, którzy siedzą przed mędrcami:gąbka i lejek,filtr i sito. Gąbka, bo nasiąka wszystkim. Lejek, bo co weń wleją, to wychodzi. Filtr, bo przepuszcza wino, a zostawia osad. A sito, bo odsiewa grubą mąkę, a zostawia najprzedniejszą.”
[cyt. Awot 5, 18]
opracowanie: A. Bachanek