I tydzień: 27.06.2022 -01.07.2022 r.

II tydzień: 04.07.2022- 08.07.2022 r.
W programie: wycieczki, basen, gry i zabawy ruchowe, zabawy w plenerze, warsztaty plastyczne, warsztaty muzyczne, warsztaty teatralne, warsztaty fotograficzne.
NIEZBĘDNIK UCZESTNIKA „LATA z eMDeKiem”
• drugie śniadanie
• woda do picia lub bidon na wodę (podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka)
• nakrycie głowy
• obuwie na zmianę
• obuwie sportowe (wymagane, aby wziąć udział w zajęciach ruchowych)

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "Alena Maksimuk Przewłoka i Uczniowie" w dniu 15 czerwca 2022 r. o godz. 17:00 do galerii "Piwnica" w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.
Wystawa będzie trwać do 15 lipca 2022 r.
 
Alena Maksimuk - Przewłoka urodzona w 1986 roku na Białorusi. W latach 2003-2008 studiowała w Uniwersytecie im. Aleksandra Puszkina w Brześciu. Po ukończeniu studiów pracowała w Szkole Plastycznej im. Aleksandra Aloncewa w Brześciu. Od 2014 roku mieszka w Puławach. Artystka jest utalentowaną przedstawicielką impresjonizmu. Tworzy obrazy pełne emocji, przesycone kolorem i światłem. Artystka skupia się na tym, co niedostrzegalne i ulotne, odzwierciedla piękno chwili, starając się przekazać cała gamę uczuć i nastrojów. Przedstawione Państwu prace pomagą oderwać się od szarej rzeczywistości, przenosząc do krainy słońca, ciepła i spokoju. Alena Maksimuk - Przewłoka bardzo aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym wielu miast, jest czestniczką licznych wystaw i plenerów. W 2014 r. brała udział w wystawie w Brześciu - "Światło mojego miasta", w 2012 r. w Mińsku - Wystawa młodych malarzy, w 2015 r. w Kazimierzu Dolnym - "Impresjonizm brzeski", w 2016 r. w Puławach - "Impresjonizm brzeski", w 2017 r. w Poznaniu - "Impresjonizm brzeski".

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza na spotkanie z młodą puławską poetką Julią Seredyn, które odbędzie się 12 maja 2022 r. o godz. 18:00.

„Miód na nasze serca”

Te słowa powiedziała pani Aleksandra Kozak-Kotowska – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach, zamykając oficjalną część wyjątkowego wieczoru literackiego – „Młoda puławska poetka Julia Seredyn – wiersze”.
Niecodziennie mamy możliwość poznać twórczość młodzieży. Najczęściej są to teksty, pisane pod wpływem chwili, emocji, rzadko pokazywane osobom trzecim. Wprawdzie od wielu lat Młodzieżowy Dom Kultury organizuje konkursy literackie, i co roku bierze nich udział wielu uczniów, ale po raz pierwszy zdarzyło się, że sama autorka, z własnej inicjatywy, zdecydowała się na prezentację swoich tekstów. Osiemnastoletnia Julia Seredyn, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach, ma na swoim koncie sukcesy literackie. Wyróżnienie w XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „O ludzką twarz człowieka”. Drugie miejsce w XXVIII edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Była finalistką II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Życie między wierszami”. Ponadto otrzymała wyróżnienie w dwóch edycjach Turnieju Jednego Wiersza „Nie pisz do szuflady” im. Zbyszka Kozaka, który organizuje MDK w Puławach.

Dnia 26 kwietnia 2022 r. w Młodzieżowym Dom Kultury w Puławach odbyły się XIV Dziecięce Spotkania Teatralne. Spotkania mają formę przeglądu. Celem imprezy jest prezentacja dorobku teatralnego Przedszkoli, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z zespołami artystycznymi oraz poszukiwanie nowych form pracy artystycznej z dziećmi.
Do przeglądu zgłosiło się pięć placówek. Przedszkole w Gołębiu, grupa przedszkolna z Zespołu Szkół w Janowcu, Miejskie Przedszkola nr 7 i 14 w Puławach oraz Publiczne Przedszkole Integracyjne w Puławach.