... powrót

Dyplomy dla uczestników zajęć plastycznych pod kier. p. Anny Bachanek

Rozstrzygnięto konkurs literacko - plastyczny pt. "Puławy - moje miasto" zorganizowany z okazji 110-lecia nadania Puławom praw miejskich przez Bibliotekę Miejską w Puławach. Prace można obejrzeć na wystawie w Bibliotece oraz w Antologii prac literackich i plastycznych wydanej na 110-lecie "1906-2016 Miasta Puławy".

Dyplom w konkurskie literacko plastycznym 'Puławy - Moje Miasto' 2016 MDK-Puławy Dyplom w konkurskie literacko plastycznym 'Puławy - Moje Miasto' 2016 dla Natalii Mazurak MDK-Puławy Dyplom w konkurskie literacko plastycznym 'Puławy - Moje Miasto' 2016 dla Karoliny Męczyńskiej MDK-Puławy Dyplom w konkurskie literacko plastycznym 'Puławy - Moje Miasto' 2016 dla p. Anny Bachanek MDK-Puławy

Serdecznie gratulujemy sukcesów.

Wyróżnienie dla Emilii Gawrylak

Wyróźnienie dla Emilii Gawrylak w Miedzynarodowym Konkursie Plastycznym 'Taniec jest wokół'

O Emilii: jest w trzeciej klasie liceum. Na przestrzeni swojego życia zdobyła parę prestiżowych nagród w konkursach plastycznych. Już jako malec rysowała zwierzątka wraz z otaczającą je przyrodą. Gdy była w drugiej klasie szkoły podstawowej pokazała mi swoje rysunki – odbiegające od standardu prac swoich rówieśników. Były to dość specyficzne dokładne szkice anatomicznie prawie bezbłędnie rysowane pastelami olejnymi. Przedstawiały postacie koników, żyraf, słoni, dinozaurów, pterodaktyli w dynamicznych pozach. Rysowane kolorowo i z pewnym, zdecydowanym naciskiem. Obecnie jest zafascynowana lineart, dewiantart, opiera się na znajomości technologicznych sztuczek elektronicznych, ale swoje prace wykonuje ręcznie, które są niekiedy tak precyzyjne, że wyglądają na opracowane komputerowo. Przedstawione na wystawie rysunki są zrobione przez Emilkę kredką ołówkową i długopisem.

(tekst: Anna Bachanek)

PAŹDZIERNIK 2015 - MIESIĄCEM NAGRÓD
w Pracowni Edukacji Plastycznej pod kierunkiem Anny Bachanek

I miejsce dla Pauliny Gajek w konkursie "Poczuj chemię do kultury" zorganizowanym przez Dom Chemika Puławy
II miejsce dla Weroniki Szmigiel w konkursie "Jan Paweł II patronem rodziny" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rodzina Puławy
Wyróźnienie dla Emilii Gawrylak w Miedzynarodowym Konkursie Plastycznym "Taniec jest wokół nas" organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu (technika: długopis i kredki).
Wyróżnienie dla Patrycji Fili w konkursie "Poczuj chemię do kultury" zorganizowanym przez Dom Chemika Puławy
Wyróżnienie dla Natalii Kruk w konkursie "Jan Paweł II patronem rodziny" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rodzina Puławy
Wyróżnienie dla Natalii Mazurak w konkursie "Jan Paweł II patronem rodziny" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rodzina Puławy

Prezentacja prac z okazji Jubileuszu MDK 21 marca 2012 roku w wykonaniu uczestników zajęć plastycznych:
Zofia Bachanek, Julia Brodowska, Filip Cichecki, Oliwia Dudek, Antonina Góra, Julia Jędrzejewska, Olaf Kaupke, Lena Kuczyńska, Piotr Lewczak, Dominika Lis, Mateusz Piech, Gabriela Ryszko, Laura Surzyn, Ada Śliwczyńska, Milena Szymanek, Weronika Wójcik. Przedstawione prace powstały w wyniku dochodzenia do warsztatu drogą wielogodzinnych ćwiczeń w rysowaniu i malowaniu.
Świadczą o zapoznaniu się uczestnika z technikami obowiązującymi w plastyce, rozwijaniu wyobraźni i zdolności manualnych. Tematyka jest zróżnicowana ze względu na szeroką gamę realizowania treści i celów na zajęciach edukacji plastycznej w pracowni.

Zobacz więcej zdjęć ...

W roku szkolnym 2010/2011 w konkursie międzynarodowym w Szczecinie otrzymał wyróżnienie wychowanek Patryk Janiszek za pracę wykonaną techniką - ołówek "Świątynia Sybilli w Parku Czartoryskich w Puławach".
W siedmiu pozostałych konkursach, w których znalazło się po 10 prac uczestników edukacji plastycznej wyróżnienia lub nagrody otrzymali: Ola Weiner, Weronika Wójcik, Mateusz Piech, Paulina Ziarek, Piotr Lewczak, Maja Stanisławska.
Miasta, do których prace dzieci trafiły na konkursy organizowane przez różne kulturalne ośrodki to: Krasnystaw, Zduńska Wola, Toruń, Warszawa, Szczecin, Częstochowa, Puławy.

Sukcesy Edukacji Plastycznej w roku szkolnym 2010/2011:

Ogólnopolski konkurs plastyczny "Pudełko marzeń" Zduńska Wola:
    Wyróżnienie Aleksandra Weiner
    Powiatowy konkurs plastyczny "Mój Anioł" Krasnystaw:
    Kwalifikacja do wystawy Patryk Janiszek
    Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych - Dom Chemika Puławy:
    Wyróżnienie Weronika Wójcik
    II Nagroda Paulina Ziarek
    III Nagroda Mateusz Piech
    Konkurs Międzynarodowy "Zamki, pałace, dwory i dworki" - Szczecin:
    Wyróżnienie Patryk Jniszek
    Konkurs Miejska scena amatora "O Puchar Prezydenta Mista Puławy" - Puławy:
    III Nagroda Piotr Lewczak
    Nagrody Starosty Powiatu "Najlepsi z Najlepszych":
    Aleksandra Weiner
    Patryk Janiszek

Sukcesy w semestrze I roku szkolnego 2011/2012:

I nagroda - Julia Jędrzejewska, konkurs "Jak być przyjaznym dla środowiska",
    II nagroda - Anna Kula, konkurs "Jak być przyjaznym dla środowiska",
    Wyróżnienie - Oliwia Dudek, konkurs "Jak być przyjaznym dla środowiska",
    Wyróżnienie - Mateusz Piech, festiwal kolęd i szopek Bożonarodzeniowych.