WYNIKI OTWARTYCH MISTRZOSTW SZACHOWYCH -PUŁAWY 2019

23.03 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach odbyły się Otwarte Mistrzostwa w Szachach PUŁAWY 2019. Organizatorem tegorocznych Mistrzostw był MDK Puławy we współpracy z TKKF Puławy oraz panią Katarzyną Hałas. Honorowy Patronat nad imprezą objęli: Starosta Powiatu Puławskiego pani Danuta Smaga i Prezydent Miasta Puławy pan Paweł Maj. Turniej uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz: Poseł na Sejm RP pan Krzysztof Szulowski, Starosta Powiatu Puławskiego pani Danuta Smaga, w imieniu Prezydenta Miasta Puławy - pani Anna Maj, Przewodnicząca Rady Miasta Puławy Pani Bożena Krygier a także radni miejscy: pan Mariusz Bińczak, pan Paweł Matras i pan Michał Śmiech.

Celem imprezy było wyłonienie najlepszych szachistów, propagowanie gry w szachy oraz integracja międzypokoleniowa.

W turnieju wzięło udział 44 graczy, w tym 16 dorosłych. Nad zawodami, ich właściwym przebiegiem czuwał licencjonowany sędzia pan Zdzisław Machniewski, który od kilku lat współpracuje z Młodzieżowym Domem Kultury przy organizacji Małej Ligii Szachowej. Sędzią protokolantem była Zuzanna Machniewska.

Wyniki turnieju.
W kategorii do 10 lat chłopcy:
I miejsce - Jakub Wożniak
II miejsce - Stanisław Sitek
III miejsce - Marek Niezbecki

W kategorii do 10 lat dziewczynki:
I miejsce - Aleksandra Bartoszewska
II miejsce - Małgorzata Maj
III miejsce - Lena Krasińska

W kategorii juniorzy:
I miejsce - Filip Węgrzynowicz
II miejsce - Jan Taracha
III miejsce - Jan Kowalik

W kategorii kobiety:
I miejsce - Paulina Bronisz
II miejsce - Amelia Woś
III miejsce - Nadia Krasińska

W kategorii seniorzy:
I miejsce - Michał Poświatowski
II miejsce - Dominik Seredyn
III miejsce - Piotr Zagożdżon

Wszyscy zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami i przestrzegali zasad fair play. Życzymy sukcesów w następnych rozgrywkach.

Zapraszamy do fotogalerii ...

(tekst: Magdalena Cencek / fot. Mariola Błazik)