Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

UWAGA !!!
ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONIE ARCHIWALNEJ MDK PUŁAWY
ADRES STRONY AKTUALNEJ: http://mdk.pulawy.pl/

POWIATOWY KONKURS LITERACKI "ŻYCIE NA POKAZ"

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach we współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną zaprasza dzieci i młodzież z powiatu puławskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Literackim "Życie na pokaz".


Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich z powiatu puławskiego.
Prace konkursowe należy przesłać na adres mailowy: mdk.konkursy@gmail.com
do dnia 30 października 2021 r.

Do pobrania:     REGULAMIN KONKURSU


KONCERT ZESPOŁU "PŁOMIENIE"

Zespół "Płomienie" powstał w 2019 r. podczas projektu "Podpis dla Niepodległej". Zespół występował wówczas pod nazwą Baczyńscy. Inspiracja poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i rockowa dramaturgia muzyczna daje nam możliwość przybliżenia słuchaczowi dramatu tamtych niespokojnych czasów, utraconego pokolenia i własnej interpretacji jakże pięknych i bogatych w sensy tekstów poety.


Hubert Domański - wokal, kompozycja / Katarzyna Olejarz - wokal / Marcin Marzec - gitara, bas, kompozycja / Nikodem Paśnicki - perkusja, gitara akustyczna, bas, mix, kompozycja / Mateusz Dziekoński - kompozycja / Marcin Kowalik - kompozycja / Kamil Irek - mastering / Marcin Paśnicki - projekt okładki

24 września 2021 r. godz. 12:00 - POK "Dom Chemika" w Puławach


ZAJĘCIA TEATRALNE DLA DZIECI W WIEKU 8 - 11 LAT

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 8-11 lat do udziału w zajęciach teatralnych w MDK we wtorki w godz. 16.00-17.30.POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY '2021
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach organizuje po raz kolejny Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych i średnich, który odbędzie się w następujących terminach:
19.10.2021 r. - szkoła podstawowa: klasy IV- VI oraz VII-VIII
20.10.2021 r. - szkoła średnia


Celem konkursu jest wyłonienie Laureata - Mistrza Ortografii Języka Polskiego. Zgłoszenia (imię i nazwisko ucznia, klasa, dokładny adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego) przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11.10.2021 r. na adres e-mail mariolablazik@o2.pl.


Wpłaty za udział w konkursie należy dokonywać na konto Rady Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach:
PKO BP S.A. I O/Puławy: 45 1020 3219 0000 9102 0044 2962
Rada Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury, ul. Sieroszewskiego 4, NIP: 716 265 93 94
lub w sekretariacie placówki. Rada Rodziców nie wystawia faktur Vat.


Do pobrania:
Regulamin konkursu


TURNIEJ SZACHOWY

Mała Liga Szachowa Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w Turnieju szachowym.


Liczba uczestników turnieju jest ograniczona. O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Wpisowe na każdy turniej wynosi 5 zł. Uzbierana kwota przeznaczona będzie na puchary i nagrody dla uczestników na zakończenie Małej Ligi Szachowej. Ze względu na standardy obowiązujące w całym systemie turniejów szachowych, klasyfikacja końcowa będzie wykonana z podziałem na 2 kategorie wiekowe (klasy 1-4, lasy 5-8) oraz kategorię dziewcząt i chłopców.


Termin: 30 wrzesień 2021 r. (czwartek) godz. 16:00

Prosimy uczestników o przybycie 30 minut przed turniejem w celu dopełnienia formalności.

Do pobrania:
Regulamin turnieju


Wystawa fotografii "Abstrakcja Uliczna" Aleksandry Woch

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii "Abstrakcja Uliczna" autorstwa Aleksandry Woch, który odbędzie się 16.09.2021 r. o godz. 16:30.


Aleksandra Woch jest uczennicą Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN w Puławach.
Od sześciu lat uczy się w pracowni fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach pod kierunkiem pana Daniela Mroza. Fotografia nie jest jednak jedyną płaszczyzną sztuki, w której się rozwija. Interesuje się także literaturą i muzyką.
Zaprezentowane zdjęcia są pewną próbą abstrakcyjnego i odmiennego postrzegania rzeczywistości. Jak sama twierdzi "moim celem jest zwrócenie uwagi na rzeczy często niedostrzegane i pomijane w codziennym życiu".
Wystawa w Młodzieżowym Domu Kultury jest pierwszą indywidualną wystawą Aleksandry.


Ekspozycja wystawy będzie trwała do 11 października 2021 r.