Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Widoki z Puław autorstwa Anny Bachanek

Anna Bachanek ur. w 1963 r. w Kazimierzu Dolnym. W latach 1982-1987 studiowała na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na UMCS, kierunek Wychowanie Plastyczne. Pierwszą pracę po ukończeniu studiów podjęła w Warszawie w MDK Bielany. W Puławach pracuje od 1988 r. Jest nauczycielką z dyplomem magistra (pracownia malarstwa doc. Mieczysława Hermana).


Anna Bachanek jest również poetką. Jej utwory poetyckie były publikowane w Twórczości, Kresach, Tece Puławskiej, Metaforze i Kwartalniku Stowarzyszenie "Przeszłość Przyszłości". Ma na swoim koncie zbiorek wierszy z lat 1993-1995 wydany w technice offset.
W połowie lat dziewięćdziesiątych zajmowała się wydawaniem wierszy lokalnych poetów skupiających się w Młodzieżowym Domu Kultury na ulicy Gdańskiej w Puławach. Zeszyty literacie, w których można znaleźć jej utwory jak i innych poetów z okolic Puław, noszą nazwę Konstelacje Nr 1, 2, 3.
W latach 2001/2002/2004 swoje prace plastyczne prezentowała na wystawach "Środowiskowy Przegląd Artystyczny" w Galerii Puławskiej w POK „Domu Chemika” w Puławach.
Maluje i rysuje techniką: akwarele, olej, rysunek ołówkiem, pastele. Jej autorytetami z dziedziny artystycznej i warsztatu są - Wiktor Zinn, O. Boznańska, Witkacy, J. Ensor, W. Turner, Nikifor.
Anna Bachanek jest niekomercyjną twórczynią, nie ma jej obrazów w galeriach. "10 widoków z Puław" to płótna 30x40 w technice olejnej, które przekazane będą do Powiatowego Centrum Rozliczeniowego w celu wyposażenia wnętrz tego obiektu na ul. 6 Sierpnia w Puławach.

Opiekun: Hubert Domański


Widoki z Puław autorstwa Anny Bachanek MDK Puławy Widoki z Puław autorstwa Anny Bachanek MDK Puławy Widoki z Puław autorstwa Anny Bachanek MDK Puławy

Opracowanie: H. Domański