Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Dożynki Powiatowe Baranów 2021

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Powiatowe Baranów 2021. Tegoroczne święto plonów odbędzie się w dniach 28 - 29 sierpnia. Pierwszego dnia - w sobotę, w Żyrzynie będą miały miejsce Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP, natomiast drugiego - w niedzielę w Baranowie odbędą się tradycyjne uroczystości dożynkowe: msza św., korowód i obrzęd dożynkowy, konkursy, występy grup ludowych i zabawa przy muzyce zespołów disco polo Masters i ZajeFajni.

PROGRAM DOŻYNEK


KONCERT w MDK Puławy KONCERT w MDKu

13 sierpnia 2021 r. o godzinie 18:00 zapraszamy na niepowtarzalny koncert w ogrodzie Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.

Czekamy na Was!!!


KONCERT "MÓJ DOM WZDŁUŻ WISŁY"

20 sierpnia o godzinie 18:00 zapraszamy na koncert Mój Dom Polska wzdłuż Wisły, który odbędzie się w Hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych przy ulicy ul. Wojska Polskiego 7 w Puławach.


W koncercie tradycyjne pieśni żołnierskie i współczesny repertuar ku czci Żołnierzy Niezłomnych.
Wystąpią dla Państwa Krzysztof Gwiazda i Danuta Błażejczyk.
Wstęp bezpłatny.

koncert Mój Dom Polska wzdłuż Wisły koncert Mój Dom Polska wzdłuż Wisły

Warsztaty letnie w MDK-Puławy

Warsztaty letnie w MDK-Puławy


Stanisław Lem - Cyberiada Wyprawa Pierwsza A, czyli Elektrybałt Trurla24 czerwca 2021 - Finał Małej Ligi SzachowejWspomnienia z okazji 70-lecia MDK Puławy:
Marek Raczyński - absolwent klubu gier planszowych (cz. II).Wspomnienia z okazji 70-lecia MDK Puławy:
Marek Raczyński - absolwent klubu gier planszowych (cz. I).

Marek Raczyński - absolwent klubu gier planszowych
Spektakl "Zaczarowana góra" w wykonaniu teatru "Zygzak"

Spektakl "Zaczarowana góra" w wykonaniu teatru "Zygzak" obejrzeli uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Puławach- uczestnicy zajęć teatralnych w MDK.

GALERIA ZDJĘĆ


Przedszkolaki śpiewają w ogrodzie

12 czerwca 2021 r. w Ogrodzie willowym przy Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach odbył się po raz kolejny Festiwal Przedszkolaka. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 11 miejskich placówek przedszkolnych oraz 3 powiatowe z Baranowa, Gołębia i Góry Puławskiej.


Honorowy Patronat nad imprezą objęli: Starosta Puławski - pani Danuta Smaga oraz Prezydent Miasta Puławy - pan Paweł Maj.
21 prezentacji wokalnych oceniała komisja w składzie: Marek Makuch - muzyk, Katarzyna Grudzień - instruktor teatralny POK "DOM Chemika" w Puławach oraz Magdalena Cencek - nauczyciel MDK Puławy.
Nagrody za najlepsze wykonania piosenek ufundowali: Urząd Miasta Puławy oraz firma Funpark - właściciel parku tematycznego "Magiczne Ogrody" w Trzciankach. Nagrody w formie rejsu statkiem zafundował pan Henryk Skoczek.
Podczas Festiwalu publiczność mogła obejrzeć pokaz mody dziecięcej. Zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Językowego "Kraina Wiedzy" - grupa Kameleony.
Nagrody otrzymali: Lena Winiarczyk, Liliana Krysiak, Kornelia Soszka, Michalina Bernatek, Oliwia Kobus, Wiktoria Szczepaniak. Nagrodę Dyrektora otrzymał Miłosz Łakomy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy na Festiwal Przedszkolaka w przyszłym roku.


GALERIA ZDJĘĆ


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Dzień Dziecka w MDK

Dnia 23 czerwca (środa) o godz. 17:00 zapraszamy na zakończenie roku szkolnego wychowanków Młodizeżowego Domu Kultury w Pyławach.


Spotkania dla uczestników zajęć z nauczycielami odbędą się w poszczególnych pracowniach. Wychowankowie otrzymają podziękowania za udział w zajęciach w bieżącym roku szkolnym.
Grupy współpracujące z placówką otrzymają podziękowania w szkołach / przedszkolach, do których uczęszczają.BIESIADA LITERACKA
PATRONAT HONOROWY: STAROSTA PUŁAWSKI - PANI DANUTA SMAGA

BIESIADA LITERACKA

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach we współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną zaprasza na Biesiadę Literacką. Impreza odbędzie się 18 czerwca o godzinie 16:30 w placówce MDK.


Tegoroczna edycja Biesiady poświęcona jest twórczości Stanisława Lema. Z okazji setnej rocznicy urodzin, przypadającej na 12 września 2021 roku, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił 2021 Rokiem Stanisława Lema.
Program Biesiady przewiduje: prezentację multimedialną o twórczości pisarza, przygotowaną przez panią Katarzynę Adamowską-Kane; czytanie fragmentu powieści pt. "Cyberiada" przez uczniów ZSO im. KEN w Puławach; uroczyste wręczenie nagród w XII Powiatowym Konkursie Literackim "Mój świat - w cyberprzestrzeni" oraz prezentację nagrodzonych wierszy.

Oprawę muzyczną zapewni pani Joanna Krajewska - nauczycielka ze SP nr 1 w Puławach.
Nad opracowaniem scenografii czuwają: pani Teresa Furtak, pan Hubert Domański oraz pan Daniel Mróz.

Nagrody ufundowała dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach - pani Danuta Szlendak.


BIESIADA LITERACKA

GALERIA ZDJĘĆ10 czerwca - ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym drugiej grupy Klubu Literackiego "Strofka" (SP nr 1 w Puławach).


Ostatnie zajęcia w drugiej grupie Klubu Literackiego Strofka 2020/2021 Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Ostatnie zajęcia w drugiej grupie Klubu Literackiego Strofka 2020/2021 Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach Ostatnie zajęcia w drugiej grupie Klubu Literackiego Strofka 2020/2021 Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach

9 czerwca - zakończenie działań dydaktycznych 2020/2021. Zaułek literacki grupa 1 (MP nr 10 w Puławach).


Ostatnie zajęcia w pierwszej grupie Zaułka Literackiego 2020/2021 Młodzieżowy Dom Kultury w PuławachDzień Dziecka w MDK

31.05.2021 r. - Dzień Dziecka dla wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury.


W programie: gra terenowa "Tajna misja", stare zabawy podwórkowe, działania plastyczne w ogrodzie oraz "Warsztaty wycinanki" prowadzone przez Joannę Nowakowską z Klubu Twórców Ludowych, zaproszoną przez panią Annę Bachanek - nauczyciela Pracowni Edukacji Plastycznej.